Butla z gazem w domu – jak wybrać?

by redaktor
0 comment

W wielu gospodarstwach domowych oraz mieszkaniach w bloku wciąż stosuje się butle z gazem do gotowania. Choć jest to ekonomiczna i ekologiczna opcja, podczas użytkowania butli gazowej trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Jednym z najważniejszych warunków korzystania z butli, jest dobór odpowiedniego modelu od sprawdzonego dostawcy. I tutaj z pomocą przychodzi Amerigas, firma oferująca certyfikowane i szczelne butle gazowe do domów i mieszkań.

Wybór butli z gazem do domu i mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Wybierając butlę gazową do użytkowania w domowych warunkach, trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach, które przedstawiamy poniżej.

Oryginalność butli gazowej

Butlę z gazem zawsze wybieraj od sprawdzonego dostawcy, który może pochwalić się renomą, a przy tym oferuje oryginalne butle opatrzone odpowiednim znakiem firmowym lub logo firmy. Amerigas to sprawdzona marka, która działa na rynku już od lat i od samego początku nieprzerwanie obsługuje gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa, dostarczając im certyfikowane butle z gazem.

Oznakowania i zabezpieczenia

Nowoczesne butle z gazem mają też dodatkowe zabezpieczenia. Firma Amerigas oferuje butle gazowe z reduktorem Klik-On, który został wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie antytermiczne. Działa to w taki sposób, że w przypadku osiągnięcia wysokiej temperatury topi się, zamykając zawór butli.

Certyfikaty

Bezpieczne butle gazowe powinny zostać opatrzone odpowiednimi certyfikatami jakości i szczelności. Amerigas zajmuje się dostarczaniem butli napełnionych gazem, który przechodzi wieloetapowe kontrole jakości prowadzone w niezależnych laboratoriach. Dzięki temu otrzymujesz pewność, że Twoja butla zawiera oryginalny certyfikowany LPG.

Kontrola szczelności

Amerigas dba również o to, aby przy każdym napełnieniu butla z gazem przeszła przez dokładną kontrolę szczelności zaworów. Komputerowe testy pozwalają na kompleksowe badanie, w którym można wykryć nawet najmniejszą nieszczelność. Jest to bardzo ważne dla bezpiecznego użytkowania butli.

You may also like